Başkanın 2019 Yılı Kardelen Mesajı

Merhaba

Sevgili mezunlarımız ve sevgili okurlarımız;

2018 yılının son ayını hatta son günlerini geride bırakıyoruz.

20 ekim 2018 de Ankara Gar Kule Restoran Behiç Erkin toplantı salonunda 1993 mezunlarımızın 25. Yıllarını kutladıkları plaket törenini gerçekleştirdik. 25.yıl, 40.yıl, 60. Yıl gibi dönem toplantılarımız mezunlarımızın uzun aralardan, hatta bazı mezunlarımızın mezuniyetten sonra belki ilk defa karşılaştıkları, buluşmalara vesile oluyor. Bu yönüyle hepimiz yaptığımız bu etkinliklerde zamana dair farklı çağrışımları, farklı duyguları hissediyoruz.

İnsanız, zaman değirmeninde, ömür öğütüyoruz. Hiç durmayan , acımasız bir değirmen gibi dönüyor zaman. Öğüttüğümüz ömrümüzden kalan, sevdiklerimizle geçen güzel zamanlara dair, hoş hatıralardan başka ne olabilir. Hayatı güzel ve anlamlı kılan yaşanmış güzel anlar ve yaşanacağına inandığımız, yaşanacağını ümit ettiğimiz güzel zamanlara dair beslediğimiz ümit değil midir. Sevdiklerimizle birlikte yaşadığımız güzelliklere ilişkin hikâyelerimiz en büyük zenginliğimiz.

24 Kasım öğretmeler günü vesilesiyle Derneğimiz Eskişehir Şubemizle Eskişehir Eğitim Merkezimizde ,Ankara şubemizle Ankara Eğitim Merkezimizde; bizleri yetiştiren, bu günlerimize hazırlayan okulumuzun çok kıymetli öğretmenleriyle ve eğitim merkezlerimizin öğretmenleriyle çok anlamlı bir buluşmayı ilk defa gerçekleştirdik. Öğretmenlerimizin katılımlarıyla onurlandırdıkları toplantılarda uzun zaman sonra öğretmenler gününü bir arada kutlama fırsatını yakaladık.

Derneğimizin üyeleri arasındaki dayanışmayı sağlama hedefi doğrultusunda, en anlamlı ve değerli görevlerimizden biri kabul ettiğimiz, vefat eden mezunlarımızın eğitim hayatları devam eden çocuklarına dernek üyelerimizce sağlanan burslarını aralık ayı başında ödedik. Bu sene 36 çocuğumuza burs yönergemiz doğrultusunda burs ödemeleri yapıldı.

2018 yılı Dernek olarak hedeflediğimiz etkinlikleri eksiksiz ve başarıyla tamamladığımız bir yıl oldu. Yeni bir yıla merhaba dediğimiz bu günlerde 2019 yılı için aynı başarıyı diliyorum.

 

Yeni yılın, hep birlikte başarılara doğru yürüyeceğimiz bir yıl olmasını diliyor; camiamıza ve güzel ülkemize sağlık, başarı, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.”

Saygı ve sevgilerimle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir