18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 105.YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Genel Merkez Güncel Haberler

ZAFERİMİZİN 105.YILINDA TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ…

 

     Milletimiz, tarihin zorlu sınavlarından geçerek bugünlere ulaşmıştır. Millet olarak imkansızlıklar içindeyken bile “Çanakkale Geçilmez” dedirten sağlam bir inancın, sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız. Aydınlık geleceğimizin teminatı dün olduğu gibi bugün de işte bu ruhtur, bu inançtır. Bu yüzden Çanakkale Zaferi, sadece geçmişimizin bir aziz hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün de en güçlü ilham kaynaklarından biri olmaya devam edecektir.

 

     Bugünkü varlığımızı ve bağımsızlığımızı, Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’nda yurdunu savunmak için şehit olanlara borçluyuz. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

 

     Çanakkale Zaferi’nin 105.Yıldönümünde, bize bıraktıkları mirasın ve verdikleri mücadelenin bilinciyle, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Demiryol Meslek Okulu Mezunları Derneği

Yönetim Kurulu Adına

Tufan ÖZDEMİR

Bir yanıt yazın