1962 Mezunları 60, 1982 Mezunları mezuniyetlerinin 40. yılını kutladı

Güncel Köşe Yazıları

Geleneksel 40. ve 60. Yıl Buluşmaları Akçay’ da Yapıldı.

Geleneksel hale gelen ve Demiryolu Meslek Lisesinden 40 ve 60. yılların kutlandığı gecede bu sene 1962 Mezunları 60. 1982 mezunları da mezuniyetlerinin 40. yıllarını kutladılar.

TCDD Genel Müdürlüğü Akçay Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde gerçekleşen programda katılan mezunlara Demiryol Meslek Okulu Mezunları Derneği tarafından plaket verildi.

Plaket verilmesi öncesinde bir konuşma yapan Demiryol Meslek Okulu Mezunları Derneği Genel Başkanı Tufan Özdemir demiryolculuğun dünyanın en zor mesleklerinden birisi olduğunu, Demiryolu Meslek Lisesinde verilen 3 yıllık eğitim sonucunda gerekli tüm bilgi ve becerilere sahip olarak hayata atıldıklarını söyledi. Uzaklardan yakınlardan gelen tüm mezunlarımıza teşekkür eden Özdemir “işlerinize güçlerinize ara vererek uzak diyarlardan buraya geldiniz, hepimize şeref verdiniz. Demok’lular her zaman işine gücüne sahip , devletine bayrağına milletine aşık kişiler olarak bilinirler dedi.

Plaket töreni esnasında 1962 mezunları adına bir konuşma yapan Ahmet Hızlı 3 yıllık eğitim hayatı esnasında edinilen dostluk ve kardeşliğin bir ömür sürdüğünü, Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra karşılaştığı her sorunda bir bir DEMOK’ luyu yanında bulduğunu söyledi. Konuşmasında vefat eden dönem arkadaşlarını da anan Hızlı, bazı arkadaşlarımızı iş kazasında erken yaşta bazı arkadaşlarımızda hayatın olağan akışı içerisinde kaybettik.

Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum, saygıyla anıyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Plaket takdimi esnasında 1982 Mezunları adına Mustafa Erdem Öğüt bir konuşma yaptı. Okul günleri ve  anılarını anlatan 1982 mezunu Öğüt’ de hayatını kaybeden mezunları isimleriyle anarak rahmet diledi.

Törende 1977 mezunları adına hem 1962 hem de 1982 mezunlarına birer çiçek verildi.

Geleneksel olarak her yıl gerçekleşen 40 ve 60. yıl programlarında mezunlar Akçay’ da bir araya gelerek hem plaketlerini alıyor hem de aileleri ile beraber kısa bir dinlenme yapıyorlar.

Bu yıl  plaket alan mezunların listesi:

Ahmet HIZLIİbrahim CANMehmet ATAMER
Osman Nuri BAŞTANSebahattin ÇETİNTaner ÇOBAN
Ural KARAMIZRAKNihat HANCIAdnan GÖKER
Emrullah ÖZERZiya ESENİsa Ersel SUNGUR
M. Ziya AYDIN
1962 Mezunları
Abdülmennan DEMİRAli KARATEPEAykut ÖZAY
Bülent ÇUHADARCengiz TAŞKINDurmuş ERDOĞAN
Ercan KONRATErkal SEBERErkan DEMİRYOL
Halil SAYGIHasan DÖNMEZHasan ELÇİ
Hasan Hakan GÜVENHasan OTÇUİbrahim SALDIR
İsmail ÇETİNKAYAİsmet TÜRKERMesut UÇAR
Murat SELETMustafa Herdem ÖĞÜTRıdvan BOZAN
Ünal KARADAĞYüksel ASLANZafer CAN
Faruk GürsoyDursun Çetin
1982 Mezunları

Bir cevap yazın