1976′ dan 2016′ ya 1979 Mezunlarımızın El Ele 40.Yıl Coşkusu

Galeri Genel Merkez Güncel Resimler

1976 yılında Demiryol Meslek Lisesine giriş yapan 1979 Mezunlarımız okulda el ele vererek kardeş oldukları 1976’dan 2016’ya değin süregelen kardeşliklerinin 40.yılını TCDD Akçay Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde düzenlenen törenle taçlandırdılar.

1979 mezunlarımızın onuruna düzenlenen “El Ele 40.Yıl” programı 1 Haziran 2016 Çarşamba günü törene katılabilen mezunlarımız ile büyük bir coşku içerisinde kutlandı, hep birlikte mezuniyet pastası kestiler ve devreleri ile doyasıya eğlendiler.

1979 yılı mezunlarımız için düzenlenen gece Genel Başkan Alpaslan Taylan’ ın konuşmasıyla başladı.

Genel Başkan Taylan “Tüm konuklara ve özellikle 1979 mezunlarına hoş geldiniz” diyerek sözlerine başladı. 40 yıllık dostluk ve arkadaşlığın birikimiyle sevinç ve heyecan içinde olan 1979 mezunlarını tebrik ederek sözlerine devam etti. 1979 mezunlarının dostluklarına gıptayla baktıklarını söyleyen Taylan “1979 mezunlarımız Evlatlık verilen kardeşler gibi birbirlerini tanımaya çalışıyorlar.

Doğru önce ailemiz bizi Demiryol Meslek Lisesine evlatlık verdi, Demiryol Meslek Lisesi de demiryollarına.

Savrulduk, savruldukça büyüdük serpildik, çile çektikçe olgunlaştık ve aradan kırk yıl geçti evlatlık verilen kardeşlerimize yeniden kavuştuk.

Haklısınız 1979 mezunu abilerim bu hasret böyle kolay kolay bitmez. Hasret giderin kardeşlerinizle birlikte bir sonraki ne zaman olur bilinmez.” dedi.

1959 mezunlarının da 60 yıllarını kutladığını söyleyen Tayla

n “1979 mezunlarımızdan daha genç bir topluluğumuz daha var. Onlarınki öyle 20-30 yıl falan değil 60 yıllık dostluğu ve arkadaşlığı kutlayan 1959 mezunu abilerimiz de burada mezuniyette 60. Yıllarını kutluyorlar. Onların aramızda müstesna ve özel bir yeri var. 1959 mezunu abilerimize de tekrar hoş geldiniz diyorum,  Maşallah onlara diyorum. Nice 60 yıla birlikte kavuşun diyorum ellerinden öpüyorum.”

Sevgili DEMOK’ lular

Hep birlikte ne kadar güzel bir gece yaşıyoruz. Böyle geceleri organize ederken yoruluyoruz ama bu tablo bize her şeyi  unutturuyor.

Demok ailesinin birlik ve beraberliğinin sembolü olan derneğimiz var oldukça DEMOK’ lular var oldukça böyle geceleri hep birlikte daha çok yaşayacağız.

Bizler camiamız adına gereken her şeyi yapıyoruz. Sizden istediğimiz derneğimize ve camiamıza daha çok sahip çıkmanız.

Daha konuşacak çok şey söylenecek çok söz vardır. Ancak gün 1979 mezunlarımızın gün 1959 mezunlarımızındır.” diyerek sözlerini tamamladı.

Genel Başkan Taylan’ ın konuşmasının ardından dernek

tarafından hazırlanan “El ele 40 yıl” plaketinin takdimine geçildi. 1979 mezunları sahneye tek tek çıkarak Genel Başkan Taylan’ dan dan plaketlerini aldılar ve düşüncelerini aktardılar. Ortak olarak “ organizasyonda emeği geçen 1979 mezunu Cenk Topçu ve Necdet Yazıcı’ ya teşekkür ettiler. Anı fotoğrafının ardından eğlence ile devam eden program ilerleyen saatlerde gece çorbası ile sona erdi.

no images were found

Bir yanıt yazın