1977 Mezunlarımız “Mezuniyette 40. Yıllarını” Kutladılar

Galeri Genel Merkez Güncel Resimler

24 Mayıs 2017 tarihinde Akçay Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde gerçekleşen tören Genel Başkan Alpaslan Taylan’ ın konuşması ile başladı.

Katılımcıları ve 1977 mezunlarımızı selamlayarak sözlerine başlayan Genel Başkan Alpaslan Taylan, Konuşmamın başında cefakar ve vefakar sözünü bilerek söyledim. Okulumuzun öğrenime başladığı 1942 yılından sonra ara ara kapatılmış ve yeniden öğrenime açılmıştı. 1977 mezunlarımız da 1974 yılında 10 yıllık bir aradan sonra açılışa rastgelen bir zamanda okula başlamıştı. 1977 mezunlarımızın okula başladıklarında önlerinde bir örnek yoktu.  Onlar öncülerimizdi, açtıkları yolda daha sonra nice DEMOK’ lu yetişti. 1977 mezunu Abilerimiz kardeşlerine rehber oldu.

İşte bugün aramızda bulunan abilerime bu yüzden cefakar ve vefakar dedim.  Onlar şimdi burada mezuniyetlerinde 40. yıllarını kutluyorlar. Huzurlarınızda hepsini ayrı ayrı tebrik ediyor, DEMOK ailesi adına açtıkları yoldan ilerleyen kardeşleri adına teşekkür ediyorum. Biliyorum her DEMOK’ lu öncüdür, önderdir, Her zaman bahsettiğim gibi DEMOK ailesinden olmak DEMOK ruhunu taşımak işte budur.

Sözlerime son verirken 1977 mezunlarımızın mezuniyetlerinde ve meslekte 40.yıllarını Tebrik ediyorum, kutluyorum.

Gecemize teşrif eden bizimle olan DEMOK ruhuna sahip çıkan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.

Sözlerimi, hem pazartesi günü el ele 40. Yıllarını kutlayan 1980 mezunu ağabeylerim hem de bugünün şeref konuğu mezuniyette 40. Yılını kutlayan 1977 mezunu ağabeylerim için bir şiir ile noktalamak istiyorum.

Hepinize iyi eğlenceler diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmanın ardından Demiryol Meslek Lisesi’nden  1977 yılında mezun olan mezunlarımıza “Mezuniyette 40.Yıl” anısına Derneğimiz tarafından plaket verildi.

Plaket töreninde 1977 mezunları adına eski Sandık Başkanı’ mız ve Şaban Adıgüzel arkadaşlık ve kardeşlik temalı bir konuşma yaptı.

Genel Başkan Alpaslan Taylan tarafından 1977 mezunlarına plaket verilmesinin ardından son plaket okulumuzda bir dönem öğretmenlik yapan ve onur konuğu 1960 mezunu Erol Büyükmeriç’ e verildi.

Çok duygulanan Erol Büyükmeriç duygularını aktaran bir konuşma yaptı.

Plaket töreninden sonra 1977 mezunları için hazırlanan “Mezuniyette 40.yıl” pastası hep birlikte kesildi. 

Törenin ardından 1977 mezunları doyasıya eğlendi,  gecenin ilerleyen saatlerinde gece çorbasının dağıtımıyla bitti.

1977 mezunlarının “Mezuniyette 40. Yıl Töreni tarafından büyük ilgi gördü ve yoğun bir katılımla gerçekleşti.

DEMOK ailesi adına geceye uzak yakın gelerek sahip çıkan tüm 1977 mezunlarına ve 1977 mezunlarının toplanmasında büyük emeği olan Şaban Adıgüzel’ e teşekkür ediyoruz. Nice 40. Yıllarına birlikte kutlamalarını diliyoruz.

no images were found

Bir yanıt yazın