BAŞSAĞLIĞI

Duyurular Genel Merkez Güncel

Erzurum’dan, Kars’a giden Yük Treni Soğanlı İstasyonunu geçtiği sırada PKK’lı teröristler tarafından yapılan bombalı saldırının ardından, rayları kontrol ve onarım için olay yerine giden 4 demiryolu çalışanımıza teröristler tarafından ateş açılmıştır.

Açılan ateş sonucu Yol Bakım Onarım Memuru olarak çalışan Necdet İnanç hayatını kaybetmiş, köy korucusu olan Mehmet Çelik ise yaralanmıştır.

Ayrıca, Ankara-İran seferini yapan yolcu treninin Elazığ’dan Bingöl’e geçişinde terör örgütü PKK tarafından raylara döşenen mayın patlatılmış, patlama da trenin yük vagonu zarar görürken, ölen ya da yaralanan olmamıştır. 

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kastederek, bu hain saldırıyı gerçekleştirenler kirli emellerine asla ulaşamayacaktır. DEMOK ailesi olarak; Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, Demiryolu ve Demiryolu çalışanlarına PKK tarafından yapılan saldırıları şiddetle lanetliyoruz.

Bu hain saldırı sırasında görevi başında bulunan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, Şehidimiz Yol Çavuşu Necdet İnanç’a ve terör saldırılarında şehit olan asker ve polislerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diler, aileleri ve yakınlarına baş sağlığı dileklerimizi iletir, düzenlenen hain saldırıların bir an önce son bulmasını dileriz.

Bir yanıt yazın