DEMİRYOLCULARDAN TERÖR PROTESTOSU

Duyurular Genel Merkez Güncel

Demiryollarında örgütlü bulunan ve 20 binden fazla üyesi bulunan 20 den fazla Sendika, Vakıf ve Dernek Genel Başkan ve üyeleri Ankara Gar’ da biraraya gelerek terörü protesto ettiler. Saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunmasından sonra Derneğimiz Genel Başkanı Alpaslan Taylan ortak basın açıklamasını okudu. Basınaçıklamasının okunmasının ardından şehitlerimiz için dualar okundu. Üyelerimize ve yolculara kurdale takılmasının ardından açıklama sona erdi.

Genel Başkanımız Alpaslan Taylan’ ın okuduğu basın açıklamasının metni:

BASIN AÇIKLAMASI 

Demiryolculardanteröre lanet

Demiryolcular teröre karşı tek yürek

Son zamanlarda gerçekleştirilen terör eylemleri esnasında Demiryolları ve demiryolu çalışanları da hain terörün hedefleri arasında olmuştur. Yapılan saldırılarda bir yol bakım onarım memuru şehit olmuş, mesai arkadaşlarımız yaralanmış ve çok sayıda demiryolu aracı ile demiryolunda büyük maddi hasar meydana gelmiştir.

Demiryolu çalışanlarını temsil eden STK’ların temsilcileri olarak son zamanlarda şiddetini gittikçe arttıran terör olayları nedeniyle askerimize, polisimize, demiryolculara, tüm kamu görevlilerine ve masum vatandaşlarımıza yapılan saldırıların acısını derinden hissediyor ve bu saldırıları nefretle kınıyoruz.

Gözü dönmüş hainlerin yaptıkları menfur saldırılara maruz kalan ve hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza, askerimize, polislerimize ve demiryolculara Allahtan rahmet diliyor, ailelerine taziyelerimizi sunuyor, yaralılara acil şifalar temenni ediyoruz.

Allah hepsinin ailesine sabır ihsan eylesin. Milletimizin başı sağolsun.

Demiryolcular olarak, varoluş mücadelemiz Kurtuluş Savaşı ve sonrasında üzerimize düşen her görevi harfiyen yerine getirdik. Bugün yaşadığımız her türlü saldırıya ve tehditlere rağmen yine var gücümüzle Ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Ayrıca, terör olaylarının sıkça yaşandığı ve zor şartlarda, terör belasının tehditleri altında görevlerini kahramanca yerine getiren demiryolcu arkadaşlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz.

Terörün; dili, dini, rengi, ırkı ve hiçbir haklı mazeretinin olmayacağına inanıyoruz. Terörü, terör olarak biliyoruz. Tüm bu terörist saldırıların hedefinin 78 milyonun kardeşliği ve karartılmak istenenin Ülkemizin geleceği olduğunu buradan bir kez daha deklare ediyoruz.

Bu terör girişimlerini boşa çıkarmak, ortak tavır almak ve sağduyumuzu korumak tüm vatandaşlarımızın görevi ve vazifesidir. Ülkemizin birlik, beraberlik ve huzuruna yönelik düzenlenen terör olaylarının her türlüsünü kınıyor ve lanetliyoruz.

Türkiye Cumhuriyetini yıkmaya, Türk Milleti’nin birliğini bozmaya yönelik şer odaklara karşı devletimizin terörle mücadelede hukuka uygun atacağı her adımı desteklediğimizi bildirir; Millet olma bilinci ve Çanakkale ruhunun tekrar tazelenmesi için demiryolcular olarak üstümüze düşenleri sağduyuyla yerine getireceğimizi belirtiriz.

Gün, akıllı, kararlı ve tek vücut olma günüdür.

Gün birlik olma günüdür.

Bir yanıt yazın