Depremden Etkilenen Mezunlarımıza Yardım Organizasyonu

Genel Genel Merkez Güncel Haberler

Tüm Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde birinci derece yakınını kaybeden, evi yıkılan yada ağır hasarlanan mezunlarımıza yönelik bir yardım organizasyonu yapıldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Demiryol Meslek Okulu Mezunları Derneği (DEMOK) Genel Başkanı Tufan Özdemir ülke olarak büyük bir felaket yaşandığın, 11 büyük ilde 14 milyonu aşkın vatandaşın depremden doğrudan etkilendiğini aktararak şunları söyledi: “Deprem nedeniyle 46 bin vatandaşlarımız hayatını kaybetti. Demiryollarımızda büyük hasar gördü, mesai arkadaşlarımızı kaybettik, mesai arkadaşlarımız ailelerini sevdiklerini kaybetti. Çok üzüntülüyüz ama hayat devam ediyor, geride kalan arkadaşlarımız için bir şeyler yapmamız gerekliydi. Biz de üyelerimiz arasında bir yardım organizasyonu yaptık ve bir araya gelen tutarı 11 arkadaşımızın hesaplarına gönderdik.”

Demiryolcuların kayıplarına rağmen depremde barınma, ulaşım ve lojistikle ilgili çok önemli başarılara imza attığını belirten Genel Başkan Özdemir sözlerine şöyle devam etti: “Devlet kurumları ve gönüllüler depremde ele ele verdiler ve depremzede vatandaşların ihtiyaçlarına çözüm üretmeye çalıştılar. DEMOK ailesi olarak bizde işin bir tarafından tutarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Demiryolcular kayıplarına, üzüntülerine rağmen işlerini yarım bırakmadılar, vatandaşlarımız için ellerinden geleni yaptılar. Bizde yardım organizasyonunun bir parçası olduğumuz için gurur duyuyoruz. Destek olan DEMOK ailesine teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Akkah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Başımız sağolsun.”diyerek sözlerini tamamladı.

Depremzede üyelerimiz:

1989 Mezunu Metin Akgün

1989 Mezunu Ahmet Solmaz

1990 Mezunu Salih Bük

1993 Mezunu Harun Mengilli

1993 Mezunu Mehmet Tahsin Korkusuz

1987 Mezunu Can Cankesen

1961 Mezunu Nurullah Durutürk

1978 Mezunu Adem Korkmaz

1990 Mezunu Serkan Sertsöz

1993 Mezunu Musa Gök

1993 Mezunu Müfit Göçer

Bir yanıt yazın