DERNEĞİMİZDEN EĞİTİM ATAĞI

Genel Merkez Haberler

Derneğimizden üyelerimiz ve mezunlarımız ile demiryolu çalışanlarına eğitim alanından önemli bir destek geldi.

Her DEMOK’ lunun hayalindeki Demiryolu Meslek Lisesinin yeniden açılıp eğitime başlaması ve TCDD ye orta kademe personel yetiştirmesidir. Ancak gelinen noktada sınavla memur alımı, raylı sistemler bölümünün bazı liselerde açılmış olması bunun gerçekleştirilmesini daha da zorlaştırmaktadır.

Üyelerimiz ve mezunlarımızın eğitimlerinde katkıda bulunmak amacıyla bir süredir çeşitli araştırmalar yapılıyordu. Son olarak Üyelerimiz ve mezunlarımızın faydalanabileceği uzaktan eğitim sistemi ile öğrenim verebileceğine inandığımız Karabük Üniversitesi ile görüştük. Karabük Üniversitesi ile yaptığımız görüşmelerde Mezunlarımızın açılacak olan uzaktan eğitim programına sınavsız geçiş hakkı tanınması ile Raylı Sistemler Mühendisliği bölümünde eğitim hakkı sağlanması talep edildi.

Çok önemli gelişmelerin önünü açabilecek ve Camiamız için önemli olan bu görüşmeye, Karabük Üniversitesi Rektörü Sayın Prf. Dr. Burhanettin UYSAL, Genel Başkanımız Sayın Alpaslan TAYLAN, Ankara Şube Başkanımız Sayın Abdullah YILDIRIM ve Karabük koordinatörümüz Sayın Necati MEYDAN katıldı. Görüşme Karabük Üniversitesi kampüsünde Prf. Dr. Burhanettin UYSAL’ ın misafirperverliği ile sıcak bir ortam gerçekleşti. Rektör UYSAL taleplerimizi oldukça yapıcı ve olumlu bularak Meslek Yüksek Okulunun Makinistlik ve Tren Elektrik Elektronik bölümlerine sınavsız geçiş yapılabileceği ve bu bölümlerde başarılı olanların  bir kısmının sınavsız olarak Raylı Sistemler Mühendisliğine geçiş yapabilme olanağı sağlayacağını belirtti.

Yapılan hazırlıklar ve çalışmalar sonucunda 2014-2015 Eğitim döneminde öğrenci kabulü yapılabileceği belirtildi. 

Bir yanıt yazın