DÜNYANIN 4. BÜYÜK DEMİRYOLU FUARI EURASİA RAİL MARTTA KAPILARINI AÇIYOR

Duyurular Genel Merkez
06 – 08 Mart 2014 tarihleri arasında İFM’de (İstanbul Fuar Merkezi) kapılarını açacak olan konusunda dünyanın en büyük 4. fuarı olan Eurasia Rail Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı için tüm çalışmalar süratle devam ediyor.
 
TCDD ve alt kuruluşları olan TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ ve TÜLOMSAŞ Eurasia Rail Fuarı’nda yine sektöre ait yenilikleriyle yerlerini alacaklar.
 
2013 yılında, 25 farklı ülkeden toplam 287 firmanın katılımı (170’i yabancı olmak üzere) ile gerçekleşen fuarı toplam 17.920 profesyonel ziyaret etmiştir. Bölgenin konusundaki en önemli fuarı olma niteliğini kazanan Eurasia Rail, önümüzdeki yıl Mart ayında 3 salon ve açık alanda toplam 17.000 m2 üzerinde sergilenecek araçlarla gerçekleşecektir.
 
Türkiye ve dünyadaki kamu kuruluşlarının yanı sıra sektör devleri olan SIEMENS, ABB, BOMBARDIER, ANSALDO, ALSTOM, WABTEC, VOSSLOH, THALES,  TALGO, KNORR BREMSE, VOITH TURBO, SAVRONIK, KARDEMİR, ULAŞIM AŞ, HYUNDAI ROTEM, DURMAZLAR gibi firmaların yanı sıra Almanya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Fransa,  Rusya Federasyonu, Çin Halk Cumhuriyeti, İtalya, Polonya ve Romanya’dan da milli katılımlar gerçekleşecektir.
 
İlk olarak 2011 senesinde 107, 2012 senesinde 188 yerli ve yabancı katılımcıyla gerçekleştirilmiş olan Eurasia Rail Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı başladığı günden beri her sene ortalama yüzde 40 büyüme göstererek 2013 senesinde 287 firmayı fuarda alıcılarla buluşturmuştur.
 
Yapıldığı ilk günden beri  T.C. Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı’nın yanı sıra T.C. Devlet Demiryollarından da tam destek alan fuar 2012 senesinin Haziran ayı itibariyle UFİ (Uluslararası Fuarlar Birliği) onaylı fuar statüsüne yükselmiştir.
Aynı zamanda, Çek ve Polonya Hükümetlerinin,  milli katılımlarına devlet desteği vermesi fuarın uluslararası pazarda ne denli etkin olduğunu göstermektedir.
 
Fuar ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan yerli ve yabancı konuşmacıların söz alacağı konferans ve seminer programları ise uluslararası ve yerli basının da ilgisini bir hayli çekmekte olup demiryolu ve hafif raylı sistemlerde olan gelişmeleri aktaracaktır.
Ülkemizin demiryolu ve hafif raylı sistemler yatırımları dünya devlerinin ülkemize yönelmesinin yanında, Türkiye’de sektöre yönelik demiryolu sanayisini de ciddi anlamda geliştirmektedir.
 

Eurasia Rail fuarının ilk versiyonundan beri, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım tarafından yapılan fuarın açılışı geleneksel olarak 2014 yılında da Sayın Bakanımız tarafından yapılması beklenmektedir. 

Bir yanıt yazın