Eskişehir Tepebaşı Belediyesine ziyaret

Eskişehir Şubesi Genel Merkez Güncel Haberler Şubelerden

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ı ziyaret eden TCDD Meslek Okulu Mezunları Derneği yöneticileri, Devlet Demiryolları’nın kurucusu ve ilk genel müdürü olan Behiç Erkin’in adının, Tepebaşı’nda yaşatılmasından dolayı teşekkürlerini iletti.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, TCDD Meslek Okulu Mezunları Derneği Onursal Başkanı Naci Şakar, Dernek Genel Başkanı Tufan Özdemir, Eskişehir Şube Başkanı Caner Yurdadön ve dernek yöneticileri ile bir araya geldi.

Ziyarette TCDD Meslek Okulu Mezunları Derneği yöneticileri, Başkan Ataç’a Devlet Demiryolları’nın kurucusu ve Kurtuluş Savaşı’nın en önemli kahramanlarından birisi olan Behiç Erkin’in ismini, Tepebaşı’nda yaşattığı için teşekkür etti. TCDD Meslek Okulu Mezunları Derneği Genel Başkanı Tufan Özdemir ziyarete ilişkin değerlendirmesinde, “Değerli devlet adamı Behiç Erkin’in isminin yaşatılması konusunda Sayın Ahmet Ataç’ın şehrimize kazandırdığı spor kompleksinin ardından, Gar’ın arkasında açılan yeni bulvara da Behiç Erkin ismi verildi. Bu gelişmeler bizleri sonsuz mutlu kılmıştır. Ayrıca Erkin’in vasiyeti üzerine Enveriye İstasyonu’nda bulunan anıt mezarının bakımında gösterilen özen, övgüye değer niteliktedir. Bu nedenle tüm demiryolcular adına, Başkan Ataç’a şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Başkan Ataç ise konuklarına teşekkür ederek, “Behiç Erkin, Atatürk’ün en yakın mesai arkadaşlarındandır ve özel mektuplarla düşüncelerini en açık surette paylaştığı, ülke ve dünya meseleleri üzerinde fikir alışverişinde bulunduğu sayılı kişilerden biridir. Behiç Erkin Eskişehir’in en önemli kent belleklerinden biri olarak bizim için de asla unutulmayacak bir devlet adamıdır. Biz de bu konuda üzerimize düşen görevleri hassasiyetle yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Ziyaret sonunda dernek yöneticileri Başkan Ataç’a, Erkin’in bir portresini ve tren maketi armağan etti.

Bir yanıt yazın