EURASIA RAIL FUARI 25 – 27 KASIM 2021’E ERTELENDİ

Duyurular Genel Merkez Haberler

Yerli ve yabancı katılımcılar başta olmak üzere, tüm paydaşların geri bildirimlerinin değerlendirilmesini takiben 3-5 Mart 2021’de Konya’da düz

enlenmesi planlanan 9. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı – Eurasia Rail’ın, 25 – 27 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul’da TÜYAP’ta gerçekleştirilmesine karar verildi.

EURASIA RAIL FUARI 25 – 27 KASIM 2021’E ERTELENDİ

Dünyanın en büyük üçüncü demiryolu ve hafif raylı sistemler fuarı olan, Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı – Eurasia Rail, tarih ve şehir değişikliğine gitti.

Daha önce 03 – 05 Mart 2021’de Konya’da gerçekleştirileceği duyurulan fuarın tarihi ve düzenleneceği şehir, Hyve Group’un iş ortakları başta olmak üzere geniş katılımcı, ziyaretçi ile yerli ve yabancı paydaşlarıyla görüşmeleri neticesinde, 25 – 27 Kasım 2021, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul olarak belirlendi İstanbul’da TÜYAP’ta gerçekleştirilmesine karar verildi.

“Önceliğimiz Kapsamlı, Güçlü ve Verimli Bir Eurasia Rail”

Küresel fuarcılık şirketi Hyve Group’un Bölge Direktörü Kemal Ülgen; “Halihazırda küresel düzeyde devam eden Covid19 aşılama süreçleri ve pandemi kapsamında alınan önlemlerin hassasiyetini de göz önüne alarak katılımcılarımız, ziyaretçilerimiz ve paydaşlarımızın Eurasia Rail 2021’i en güvenli şekilde tecrübe etmelerini sağlamak ve etkinlik planlama faaliyetlerine de katkıda bulunmak amacıyla yerli ve yabancı sektör temsilcileri, katılımcılarımız ve ilgili kurum, kuruluşlar ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeler ve koordinasyon neticesinde 3-5 Mart 2021’de Konya Ticaret Odası – TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde  gerçekleşmesi planlanan fuarımızın tarihi ve yeri 25 – 27 Kasım 2021, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul olarak değiştirilmiştir.” dedi. Ülgen sözlerine şöyle devam etti; “Sektöründe dünyanın üçüncü büyük fuarı olma özelliğini taşıyan Eurasia Rail’da, tüm paydaşlarımız için iş birliklerimizi olduğundan etkili, kapsamlı, güçlü ve verimli bir biçimde hayata geçirmeyi ve sizleri İstanbul’da ağırlamayı heyecanla bekliyoruz. Ülkemizin demiryolu ve raylı sistemlerde son yıllarda gerçekleştirdiği devrim niteliğindeki atılımları dünyaya güçlü bir biçimde sergilemek istiyor

uz. Tüm tarafların destekleri için kendilerine çok teşekkür ediyor, sevdiklerinizle sağlıklı günler geçirmenizi temenni ediyorum.”

2019’da Fuar Toplam Ziyaretçi Sayısını Yüzde 29, Yabancı Ziyaretçi Sayısını da Yüzde 87 Arttırmıştı

İki yılda bir düzenlenen, sektörün gelişim alanlarının tespit edilmesi ve bilgi alışverişini sağlayarak, demiryolu ulaşımının geleceğinin konuşulduğu Eurasia Rail Fuarı, 9’un yılında Türkiye’nin demiryolu alanındaki gelişimini dünya ile İstanbul’da buluşturacak.

Bir önceki Eurasia Rail 2019 yılında İzmir’de düzenlenirken, fuar; 18 ülkeden, 229 firma ve 12 bin 322 ziyaretçiye ev sahipliği yaparak, Türkiye’nin demiryolu ulaşımında global bir merkez olma misyonunu güçlendirmeye devam etmiştir.

Hyve Group Hakkında

Hyve Group, 14 ülkede 17 global ofisi ve 1.000’in üzerinde deneyimli personeliyle dünya genelinde 120’yi aşkın etkinlik düzenleyen uluslararası bir fuar şirketidir. Hyve Group, amacı dünyanın her köşesinden gelen müşterilerin olağanüstü anlar paylaştığı ve sektör inovasyonunu şekillendirdiği kaçırılmayacak etkinlikler düzenlemek olan yeni nesil bir fuar şirketidir. Hyve Group plc, Dönüşüm ve Büyüme (TAG) programının ardından Eylül 2019’da ITE Group plc’nin yeni ismi olarak duyuruldu. Vizyonumuz, dünyanın en önde gelen içerik odaklı ve mutlaka gidilmesi gereken etkinlik portföyünü oluşturarak müşterilerimize muazzam bir deneyim ve yatırım getirisi sağlamaktır. Türkiye’de ise Hyve Group gücünü bölgedeki küresel ağdan alarak inşaat (Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul), turizm (EMITT), kozmetik (BeautyEurasia), gıda (WorldFood Istanbul), raylı sistemler ve lojistik (Eurasia Rail) sektörlerinde Türkiye’nin öncü fuarlarını düzenlemektedir.

Detaylı bilgi için:

Bersay İletişim Danışmanlığı Kağan Konçak, +90 506 994 19 73, kagan.koncak@bersay.com.tr

Game Özbek Baltacı, +90 553 317 04 34, gamze.ozbek@bersay.com.tr

 

Bir cevap yazın