“Geleneksel Akçay Gecemiz” coşkuyla kutlandı…

Galeri Genel Merkez Güncel Resimler

Her yıl hasretle beklenen Geleneksel Akçay Gecesi, 29 Mayıs 04 Haziran 2016 tarihleri arasında TCDD Akçay Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde büyük coşku ve katılım ile gerçekleştirildi.

Geleneksel Akçay Gecesi etkinlikleri çerçevesinde 01 Haziran 2016 Çarşamba günü 1979 Mezunlarımız onuruna “El Ele 40.Yıl” töreni, 02 Haziran 2016 Perşembe günü Onur Kurulu Toplantısı, 03 Haziran 2016 Cuma günü ebediyete intikal etmiş tüm meslek okulu mezunları ve yakınları için lokma hayrı yapıldı.

Geleneksel Gece 03 Haziran 2016 Cuma günü gerçekleştirildi. Geleneksel Geceye Derneğimiz Genel Başkanı Alpaslan TAYLAN, Demoksan Başkanı Talip Ünal, Genel Mali Sekreter Tufan Özdemir, Demoksan Genel Sekreteri Şener Eren, İzmir Şube Başkanı Habil Emir ve Şube Sekreter Yrd. Özgür Özkan, Adana Şube Başkanı Mustafa Doğan, Ankara Şube Başkanı Abdullah Yıldırım katıldılar.

Her dönemden Demok’lunun katıldığı Geleneksel gecede arkadaşlık ve dostluk duyguları en üst seviyedeydi. El Ele 40.Yıllarını kutlayan 1979 mezunları ve 60.Yıllarını kutlayan 1959 Mezunları da Akçay Gecesinde bir araya geldiler ve renk kattılar. Dostluklarını ve kardeşliklerinin başlangıcı yarım asıra yaklaşan 1979 Mezunları 40 yıl süren ve yarımı asırı geride bırakan 1959 mezunları 60 yıl süren dostluklarını anılarını yad ettiler.

Gecenin başlangıcında bir konuşma yapan Derneğimizin Genel Başkanı Alpaslan Taylan; “Türkiye’ nin her bir yerinden bizimle olmak, dostlarınızla, arkadaşlarınızla, kardeşlerinizle bir arada olmak için büyük zahmetlere katlandınız. Eminim bugün burada olabilmek için çeşitli fedakârlıklarda bulundunuz. Bu günden sonra fedakârlığınızın tatlı bir anı olarak kalacağına inanıyorum.

Bu birlik ve beraberliğin yerini hiçbir şey tutamaz diyorum.

“DEMOK’lular Fizan’da da olsa DEMOK’ luların yanında oluruz biz” diyorum.

Birlik ve beraberliğin sembolü DEMOK ailesine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Çok yaşayın var olun. Bugün sahip olduğumuz DEMOK ruhu sonsuza kadar yaşasın hep bizimle olsun” diye sözlerine başladı. Katılımcılara ve emeği geçenlere değerli katkılarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Gecemizin kusursuz geçmesinde emeği geçen TCDD Eğitim ve Dinlenme Tesisi personeli adına Tesis müdürü Ekrem Abay’a plaket verildi.

Ayrıca 1961 Mezunu Emekli Haydarpaşa Gar Müdürü Osman Köksal’ın kıymetli eşi tarafından el emeği ile hazırlanmış olan 3 boyutlu Atatürk tablosu Derneğimize hediye edildi.

Üyelerimiz arasında düzenlenen tavla ve okey şampiyonaları da çok çekişmeli geçti. Tavlada  büyük usta 1960 Mezunu Ertuğrul Dede,  Okeyde 1978 Mezunu Arif Kara ve Ömer Duran şampiyon oldular. Şampiyonlara hediyeleri Genel Başkan Alpaslan Taylan tarafından takdim edildi.

Her yıl olduğu gibi hediye çekilişi için piyango düzenlenerek biletler satıldı. Tatlı bir rekabete konu olan çekiliş ağalığını bu yılda 1961 Mezunu Emekli Haydarpaşa Gar Müdürü Osman Köksal  ve 1964 Mezunu Mustafa Bener ağabeylerimiz yaptılar.

Çok heyecanlı geçen hediye çekilişinde hediye isabet bilet sahiplerine hediyeleri takdim edildi.

Muhteşem geçen gece eğlencenin ve gece çorbasının ardından sona erdi.

Bir sonraki yıl tekrar buluşmak üzere ….

no images were found

Bir yanıt yazın