GELENEKSEL AKÇAY GECEMİZİ COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRDİK

Galeri Genel Merkez Haberler Resimler

Geleneksel Akçay Gecesi 26 Mayıs 01 Haziran 2014 tarihleri arasında TCDD Akçay Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde büyük coşku ve katılım ile gerçekleştirildi.

Geleneksel Akçay Gecesi etkinlikleri çerçevesinde 29 Mayıs Perşembe günü Onur Kurulu Toplantısı, 30 Mayıs 2014 Cuma günü 1961 Mezunu Ağabeylerin organizasyonu ile ebediyete intikal etmiş tüm meslek okulu mezunları ve yakınları için lokma hayrı yapıldı.

Geleneksel Gece 30 Mayıs 2014 Cuma günü gerçekleştirildi. Geleneksel Geceye Derneğimiz Genel Başkanı Alpaslan TAYLAN, Demoksan Başkanı Talip Ünal, Genel Örgütlenme Sekreteri Recep Kutlay, Genel Mali Sekreter Tufan Özdemir, İzmir Şube Başkanı İbrahim Saldır ve Şube Sekreteri Habil Emir, Eskişehir Şube Başkanı Ayhan Bek, Demoksan Genel Sekreteri Şener Eren ve Demoksan Veznedarı Ferhat Köken, Ankara Şube Başkanı Abdullah Yıldırım, TCDD Sosyal İşleri Şube Müdürü 1991 Mezunu Murat Akçay, TCDD Akçay Eğitim ve Dinlenme Tesisi Müdürü 1991 Mezunu Mehmet Kaykısız katıldılar.

Gecemize katılmak üzere yola çıkan TCDD 3.Bölge Müdür Yardımcısı ve  1983 Mezunumuz Nizamettin Çiçek,  Bölge dahilinde meydana deray nedeniyle gecemize katılamadı.

Ayrıca gecemize katılamayan TCDD Genel Müdür Süleyman Karaman, Genel Müdür Yardımcısı Adem Kayış ve TCDD Özel Kalem Müdürü Baykal Tul telgrafla selamlarını ilettiler.

Gecemize katılmak üzere yola çıkan 1962 Mezunu Vahap Güneş yolda geçirdiği trafik kazası nedeniyle ayakta tedavi gördü ve evine geri dönmek zorunda kaldı.

TRT İzmir Sanatçısı Reşit Muhtar’ın Türkiye’nin dört bir yanından seslendirdiği eserlerle davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Mezuniyette 50.yıllarını yaşayan 1964 Mezunları da Akçay Gecesinde bir araya geldiler ve renk kattılar. Mezuniyette yarım asırlarını tamamlayan 1964 mezunları  50 yılı aşkın süren dostluklarını anılarını yad ettiler.

Geleneksel gecede Tesis Müdürü Mehmet Kaykısız tüm DEMOK’lulara hoş geldiniz konuşması yaptı. Genel Başkan Alpaslan Taylan ise davetlilere hitap etti.  Genel Başkanımız Alpaslan Taylan konuşmasında Akçay buluşmasının DEMOK’ lular için çok önemli olduğunu ve Akçay buluşmasından her sene büyük memnuniyetle ayrıldıklarını söyledi ve emeği geçenlere teşekkür etti. Ayrıca 1962 Mezunu Ahmet Hızlı Soma Şehitleri için kaleme aldığı şiiriyle maden şehitleride anıldı.

Her yıl doluğu gibi hediye çekilişi için piyango düzenlenerek biletler satıldı. Tatlı bir rekabete konu olan çekiliş ağalığını bu yıl 1961 Mezunu Emekli Haydarpaşa Gar Müdürü Osman Köksal  ve 1959 Mezunu Coşkun Temiz ağabeylerimiz yaptılar.

Üyelerimiz arasında düzenlenen tavla ve okey şampiyonaları da çok çekişmeli geçti. Okeyde büyük usta 1964 Mezunu Nazmi Kırteler ve 1964 Mezunu Ünal Ekmekçiler,  Tavlada 1965 Mezunu Türkün Efeçınar şampiyon oldular. Şampiyonlara hediyeleri Genel Başkan Alpaslan taylan tarafından takdim edildi.

Çok heyecanlı geçen hediye çekilişinde hediye isabet bilet sahiplerine hediyeleri takdim edildi.

Muhteşem geçen gece de gece çorbasının kapağı hep birlikte açıldıktan sonra 10. Yıl marşını hep birlikte söyledik. Gece çorbası dağıtıldı içildi gece ikiye kadar hep birlikte eğlendik.

Gecemizin kusursuz geçmesinde emeği geçen TCDD Eğitim ve Dinlenme Tesisi personeli adına Tesis müdürü Mehmet Kaykısız’ a plaket verildi. Ayrıca konuklarımız arasında olan ve mezunumuz TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürü Murat Akçay’ ada derneğimizin logosunu taşıyan fincan takımı hediye edildi.

no images were found

Bir cevap yazın