Geleneksel DEMOK buluşması Akçay’da gerçekleşti

Genel Güncel Haberler Köşe Yazıları

Geleneksel olarak her yıl yapılan ve her dönemden DEMOK’ lunun Akçay’ da bir araya gelerek hasret giderdiği “2022 Yılı Geleneksel Akçay Gecesi” 6-11 Haziran 2022 tarihleri arasında TCDD Akçay Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde gerçekleşti.
Bu yıl 1962 mezunlarının mezuniyetlerinin 60, 1982 mezunlarının ise 40. yıl kutlamaları nedeniyle ağırlıklı olarak bu dönem mezunlar katıldılar.
Diğer dönemlerden de yoğun katılım sağlandığı hafta boyunca mezunlar eskileri andılar ve arada geçen süredeki anılarını paylaştılar.
11 Haziran Cuma günü ise bambaşka bir heyecan vardı. Bütün mezunlarımız ve aileleri gecenin ruhuna uygun bir şekilde hazırlanarak katıldılar. Diğer günlere katılamayan mezunlarında gelmesiyle sohbetler daha da koyulaştı.
Toplantı öncesinde Demiryol Meslek Okulu Mezunları Derneği Genel Başkanı Tufan Özdemir bir konuşma yaptı.
Konuşmasında orada bulunan herkesin duygularına tercüman olan Genel Başkan Özdemir, katılımcılara hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı.
Derneğin kısa bir tarihini aktaran Özdemir, DEMOK’ adının demiryolcular arasında bir marka olduğunu, DEMOK denilince mesleki bilgi, mesleki saygı, ömür boyu süren arkadaşlık ve dostluk gelmekte olduğunu belirtti. Derneğin faaliyetleriyle mezunları bir araya getirdiğini, bununsa ömür boyu bitmeyen arkadaşlıklar sağladığını söyleyen Genel Başkan Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü: “40 yıllık 60 yıllık buluşmalara olanak sağlayan bu gecelere uzaklardan katılan abilerimiz ve kardeşlerimiz DEMOK ruhunun en somut temsilcileridir. Katılımlarınız nedeniyle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çünkü sizlerin sayesinde Demiryol Mesleklileri DEMOK yapan düşünce yaşayabildiği kadar yaşayacaktır. Bu etkinlikleri yaparken de her zaman olduğu gibi sizlerin katılımlarınıza ve desteklerinize ihtiyacımız var. Siz olmadan Derneğimiz yaşayamaz ve derneğimiz olmadan da DEMOK birliği ve beraberliği kısacası DEMOK ruhu olmaz. Bizler Genel Merkez, Şube Başkanlıkları, koordinatörlükler olarak camiamıza canla başla hizmet ediyoruz. Gerektiğinde de camiamızın haklarını korumak için mücadele ediyoruz. Sizler bizim yanımızda olduğunuz ve desteklerinizi esirgemediğiniz sürece daha fazla kuvvet bulacağız ve DEMOK camiasına daha fazla hizmet etmeye devam edeceğiz.”
Derneklerin güçlerini üyelerinde aldığının altını çizen Özdemir, Demiryol Meslek Lisesinden mezun olup derneğe üye olmayan tüm DEMOK’luları derneğe üye olmaya çağırdı. Bu sene Geleneksel Akçay Gecesine çok talebin olduğunu ancak tesisin kapasitesi nedeniyle bazı üyeleri geri çevirmek zorunda kaldıklarını söyleyen Genel Başkan Özdemir; “Birçok zahmete katlanarak burada birlik ve beraberliğimizi taçlandıran, varlıklarıyla bizlere değer katan bütün mezunlarımıza, camiamız adına çok teşekkür ediyorum. Destekleriyle bu güzel organizasyon hazırlamamıza imkan veren TCDD Genel Müdürü Sayın Metin AKBAŞ, TCDD Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Sayın Şems Çakıroğlu ve TCDD 3. Bölge Müdürü sayın Cemal Yaşar Tangül, Tesis Müdürü Kadir Aksu ve Tesis çalışanlarına ve yönetimde bulunan arkadaşlarıma camiamız adına teşekkür ediyorum. Bir sonraki etkinliğimizde buluşmak dileğiyle, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

Daha sonra 1962 mezunumuz Ahmet Hızlı kısa bir şiir okudu.

Konuşmaların ardından Genel Başkan Tufan Özdemir tarafından hafta boyu yapılan turnuvaları kazanan mezunlara hediyeleri verildi.

Bir cevap yazın