Merhaba

Merhaba

Değerli mezunlarımız, Değerli Kardelen okurları…

Derneğimizin en temel amaçlarından birisi üyelerimiz arasında yardımlaşma ve dayanışmayı, birlik ve beraberliği sağlamak için faaliyetlerde bulunmaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için geleneksel olarak düzenlenlediğimiz organizasyonlarımızı ve bir arada olabileceğimiz faaliyetleri sırasıyla gerçekleştiriyoruz.

Mart ayında vizyona giren ve baştan sona bir demiryolu ve demiryolcunun hikayesini eşsiz bir dil ve samimiyetle anlatan, izlerken zaman zaman kendi hayatlarımızı izlediğimiz duygusuna kapıldığımız LOCMAN filmini bütün şubelerimizde üyelerimiz ve ailelerimizle birlikte izledik. Ankara Şubemizin düzenlediği gösterime TCDD Genel müdürümüz Sayın İsa Apaydın, Genel Müdür Yardımcımız Sayın İsmail Murtazaoğlu, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdür yardımcımız Sayın Erol Arıkan , Filmin Yapımcısı Sayın Oya Işıl Çuhadar, Yönetmeni Sayın Şükrü Alaçam’ da katılarak bizleri onurlandırdı. Faaliyetlerimize katılarak bizleri onurlandıran yöneticilerimize, mezunlarımıza ve ailelerine bu vesile ile bir kez daha candan teşekkür ediyorum.

5 mayıs 2018 Cumartesi Günü Memleketimizin bir çok yerinden Eskişehir’ de buluşmak için aradan geçen bir yılın özlemiyle yollara düştük. Eskişehir ‘de Eski Okulumuzun bahçesinde her devreden abi, kardeş kucaklaşıp hasret giderdik. Pilav Günümüze üyelerimizin ve ailelerinin ilgisi her geçen yıl giderek artıyor. Sekiz yüze yakın bir katılımla, güzel güneşli bir havada Eskişehir şubemizin misafirlerimiz için hazırlandığı güzel bahçede buluştuk. Bütün buluşmalarımız gibi hasret ,hüzün, coşku, dostluk ve kardeşlik duygularıyla yüreğimiz eğilip büküldü. Güzel geçen bir buluşmanın sonundaki ayrılığın burukluğuyla, önümüzdeki sene tekrar buluşmak üzere ayrıldık.

Bu günlerde ise mezunlarımız ve aileleriyle Mübarek Ramazan vesilesiyle iftar sofralarında buluşuyoruz. Ankara , İzmir, İstanbul, Adana, Eskişehir, Afyon, Malatya ve Sivas şube Merkezlerinde ve şubelerimize bağlı temsilciliklerimizde Derneğimizin düzenlediği iftar programlarında üyelerimiz ve ailelerimizle birlikte olmanın mutluluğunu, bir olmamın kıvancını , kardeşlik duygusuyla aynı sofrada olmanın huzurunu yaşıyoruz. Ve her buluşmamızda “ne güzel bir ailemiz var ,iyi ki bu ailenin bir parçasıyım “ demekten kendimizi alamıyoruz.

Değerli okurlar

Siz bu satırları okurken Ülkemizin gündeminde olan tarihi Cumhurbaşkanlığı ve Meclis seçimi tamamlanmış olacak. Yaptığımız seçimlerin Ülkemizin geleceği için hayırlı olmasını dileyerek yazımı sonlandırıyorum. Bir sonraki sayıya kadar hoşçakalın…

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir