Merhaba

Başkandan

Merhaba

Değerli Mezunlarımız, Değerli Kardelen okurları

Yayın hayatına Ekim 1992 yılında rahmetli Genel Başkanımız Necdet Kırmızıgül’ ün ‘’Merhaba’’sıyla başlayan dergimiz KARDELEN’ in 100. Sayısını elinizde tutuyorsunuz. Yazılı, basılı bir yayın ortaya koymak ve bunu uzun yıllar yaşatmak her yiğidin harcı değildir. Bir sivil toplum kuruluşunun amatör gönüllüleri tarafından, 27 yıl aralıksız olarak bir derginin çıkarılması ve yaşatılması gerçek bir yayıncılık başarısıdır. Bununla gurur duyuyoruz. Bu başarıda DEMOK Camiasının her üyesinin ayrı ayrı payı var. Sevgili dostlar bu gurur hepimizin.

Dergimiz ilk sayısından itibaren üyelerimizin birlik ve dayanışmasını sağlamaya, Demiryolculuk kültürünü yaşatmaya ve sevdirmeye, “Demiryolu sevdası, Memleket sevdasıdır” anlayışıyla hareket eden üyelerinin vasıtasıyla demiryollarımıza ve ülkemize sahip çıkmış, sahip çıkmaya devam edecektir.

Geçmişten günümüze dergimizin yayınlanmasında emeği olan üyelerimizden bugün aramızda olmayanları rahmetle anıyorum. Hayatta olanlara şükran ve saygılarımı sunuyorum.

Sevgili okurlar

“ Beyefendi olarak doğmak bir tesadüftür; fakat bir beyefendi olarak ölmek büyük bir başarıdır.” Bernard Shaw ın yakınlarda okuduğum bu sözü sanki onun için söylenmiş gibiydi.

Çocukları için mükemmel bir baba, bizler için değerli bir ağabey, değerli bir dost, özüyle sözüyle güzel bir insan, Derneğimizin gülen yüzü, Demoksan başkanımız, Ankara Gar müdürü Talip Ünal abimiz. Örnek bir demiryolcu, örnek bir insan, beyefendi kişiliğiyle bu dünyadan geçti.

Hayatı yaşamaya değer kılmayı beceren güzel bir insandı. Camiamız önemli bir değerini kaybetti. Bizlerde kalan güzel hatırası hep bizimle yaşayacak.

Demoksan Başkanımız Talip Ünal ve vefat eden mezunlarımızı rahmetle anıyorum.

Değerli mezunlarımız uzun soğuk bir kış geride kalıyor. Kapımızı çalmak üzere olan baharla birlikte umutlarımızda tazeleniyor. Her şeye rağmen yaşamak güzel şey diyeceğimiz güzel güneşli günler kapıda. Bu güzel günlerde yapacağımız Pilav Günümüz, geleneksel iftar yemeklerimiz ve Akçay da yapacağımız geleneksel gece ve mezuniyette 40 ve 60.yıl etkinliklerimizde buluşmak dileğiyle…

Sağlıcakla kalın.

 

Bir yanıt yazın