Merhaba

Başkandan

Merhaba

Değerli mezunlarımız, değerli üyelerimiz, sevgili Kardelen okuyucuları…

Baharı geride bırakarak, yaza merhaba dediğimiz bu günlerde, Dernek olarak faaliyetlerimizin yoğun olduğu bir dönemin içindeyiz.

10-12 Nisan 2019′ da ”Eurasia Rail TÜRKİYE” 8. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarında yer aldık. Ülkemizde 8. si düzenlenen fuar, bu yıl ilk kez İZMİR’ de gerçekleştirildi. Yerli ve yabancı yüzlerce büyük firmanın yer aldığı fuardaki, mütevazı standımıza mezunlarımız, demiryolcu kardeşlerimiz ve fuarı ziyaret edenler yoğun ilgi gösterdiler.

Etkinliklerimize katılımlarıyla birlik beraberliğimizi pekiştiren ve camiamızı onurlandırılan değerli mezunlarımıza, üyelerimize ve misafirlerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Fuarın ardından 4 Mayıs 2019 tarihinde Eskişehir Şubemizin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz ve her yıl özlemle beklediğimiz ” Geleneksel Pilav Günü” buluşmamız kelimenin tam anlamıyla coşkuyla geçti. Mezunlarımızın ilgisinin her geçen yıl arttığı etkinliğimize bu yıl her devreden ve Öğretmenlerimizden de katılım en üst düzeydeydi. Günün sonunda öğrencilerine hitap eden edebiyat öğretmenimiz sayın Gülder AKPINAR’ ın ” Çocuklar ben sizden hep iyilik ve güzellik gördüm.” sözü kulaklarımızda asılı kaldı.

Değerli öğretmenim; Bizler okulumuzdan ülkemize ve insanımıza hakettiği güzellikte ve en iyi şekilde hizmet etmek üzere sizler tarafından yetiştirildik. Bütün mezunlarımız çalışma hayatlarını aynı gaye ile devam ettiriyor.

Hangi düzeyde olursa olsun eğitim kurumlarının kalitesini mezunlarının kalitesi belirliyor. Bugün mezunlarımızın kamuda ve özel sektördeki çalışma hayatlarında başarıyla yürüttükleri görevler ve her birinin bulunduğu yerde yarattığı değer herkesçe bilinmekte ve takdir edilmektedir. Bu nedenle yüz binden fazla demiryolcunun gelip geçtiği kurumumuzda, mezunlarımız okulumuzda aldıkları nitelikli eğitim sayesinde mesleklerine getirdikleri kalite ile özel bir yere sahiptir.

Sevgili okurlar

Geçtiğimiz aylarda genç yaşta ve neredeyse peş peşe birçok mezunumuzu Hak’ ka uğurladık. Her biri ailelerinde, sevenlerinde, iş yerlerinde yeri doldurulamaz, derin boşluklar bırakarak geçti dünyadan.

Bilindiği gibi Derneğimiz burs fonundan vefat eden üyelerimizin eğitim hayatı devam eden çocuklarına yılda bir kez eğitim bursu vermekteyiz. Göreve geldiğimizde burs verdiğimiz öğrenci sayısı 23 iken bugün; son vefatlarımızla birlikte bu sayı 39’a ulaştı. 25 Nisan 2019 da bütün şubelerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz Başkanlar Kurulu toplantımızda bu konuyu gündemimize taşıyarak burs alan çocuklarımıza, bu sene için verilecek burs miktarının, artan sayılarına paralel olarak iki katına çıkarılması konusunda görüş birliğine vardık. Bunun bu günlerde idrak ettiğimiz, mübarek Ramazan ayının paylaşma, yardımlaşma ve dayanışmaya dayanan manevi ruhuna da uygun olacağı kanaatindeyiz.

Yazıma son verirken; Bütün mezunlarımızın ve Demiryolu camiamızın yaklaşan Ramazan Bayramını kutluyor, büyüklerimin ellerinden öpüyorum . Ülkece birlik beraberlik içinde, sağlıklı ve huzurlu nice bayramlar diliyorum.

Sağlıcakla kalın.

 

 

 

Bir cevap yazın