Merhaba

Başkandan

Merhaba

Çok kıymetli ağabeylerim, çok kıymetli kardeşlerim, sevgili okurlar.

9 Eylül 2017 tarihinde İstanbul Şubemizle başlayan olağan genel kurul sürecimizi; 10 Eylül Eskişehir,16 Eylül Ankara, 17 Eylül Adana, 23 Eylül Malatya, 24 Eylül Sivas, 30 Eylül İzmir, 1 Ekim 2017 de Afyon şubemizin seçimleri ile şube seçimlerimizi tamamladık.

Şube seçimlerimiz DEMOK’ luların efsaneleşen birlik ve beraberlik ruhuna yakışır, bütün şubelerimizde kardeşlik havası içinde, örnek olacak güzellikte geçti.

Şube seçimlerimizin ardından, 25 Ekim 2017 de DEMOKSAN’ımızın Genel Kurulunu, 2 Aralık 2017 de de Genel Merkezimizin Genel Kurulunu aynı güzel atmosferde, aynı heyecanla tamamladık.

Yönetim kadrolarımızda yenilenenler olduğu gibi, heyecanını yenileyerek görevlerine devam edenler oldu. Genel Kurullarımızla ilgili haberleri ilerleyen sayfalarda bulacaksınız.

Birlik ve beraberliğimize, örnek dayanışmamıza özveriyle hizmet ederek bayrağı teslim eden dernek yöneticilerimize DEMOK ailesi adına candan teşekkür ediyorum. Bayrağı teslim alıp daha yücelere taşıma arzusunda olan yeni dernek yöneticilerimize de çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dilerim.

Değerli okurlar DEMOK 1955 yılından bu yana 60 yılı aşan köklü ve saygın geçmişiyle, kurumsal yapısını tamamlamış, kendi kurumsal kültürünü oluşturmuş ve olgunlaştırmıştır. Tüzüğümüzde hedeflenmiş olan birlik, beraberlik ve dayanışma amacını gerçekleştirmek için Genel Merkezimizle, DEMOKSAN’ ımızla, Şubelerimizle ve koordinatörlüklerimizle; birlik ruhu içinde, her koldan özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Bizlere bir arada olma fırsatını veren geleneksel organizasyonlarımızı geçmişteki güzelliklerinde ve takvimlerinde gerçekleştireceğiz.

Mayıs ayı içinde Eskişehir’de geleneksel pilavımızı, haziranda geleneksel Akçay gecemizi, Akçay buluşmamızda 1978 mezunlarımız için mezuniyette 40.yıl kutlamasını ve 1958 mezunlarımız için mezuniyette 60.yıl kutlamalarını yapacağız. Ekim 2018 1993 mezunlarımızın, mezuniyette 25.yıl kutlamasını Ankara’da yapacağız.

Mezunlarımızı bir araya getirecek, bir arada olacağımız her fırsatı değerlendireceğiz.

Değerli okurlar şairinde dediği gibi ‘’Her ölüm erken ölümdür.’’

Geçtiğimiz günlerde mezunlarımız arasından; gerçekten erken, erken olduğu içinde canımızı daha çok acıtan kayıplarımız oldu. Murat AYGÖRMEZ, Mehmet AVCU, Ali ÇIRAHAN, Ömer BAL ve Levent HIZLI… Hayatlarını ömürlerine sığdıramadan, düşlerini tamamlayamadan, sevenlerinin yüreklerinde büyük boşluklar bırakarak aramızdan ayrıldılar. Değerli kayıplarımızı rahmetle anarak yazıma son vermek istiyorum. Yakınlarına ve sevenlerine bu vesileyle tekrar baş sağlığı ve sabırlar dilerim.

Bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle esen kalın. Hoşçakalın…

Bir cevap yazın