Milletimize ve Demokrasimize geçmiş olsun

Duyurular Genel Merkez Güncel

Mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temeli olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı, 15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirilen ve aklı başında hiç kimsenin onaylamayacağı, acı olaylara neden olan menfur darbe girişimini gerçekleştirenleri, perde arkasında destek veren tüm karanlık güçleri şiddetle kınıyoruz lanetliyoruz.

Geçmişte halkımıza büyük acılar yaşatmış olan darbelerin açtığı yaralar henüz kapanmamışken, yeni felaketlere yol açacak ve ülkemizi geriye götürecek bu menfur girişimi hiçbir şekilde kabul etmiyoruz.

Demokrasiyi tehdit eden, vatandaşlarımızı hedef alan darbe girişimine karşı halkımızın gösterdiği vakar, inançlı tutum ve sahiplenme duygusu takdire şayandır. Halkımız cumhuriyete ve devletine sahip çıkmıştır. Bu noktada halkımızın ortaya koyduğu sağduyu ve cesaret her türlü övgüye layıktır.

Yaşananlar hepimizin kaderini ve geleceğini etkileyecek büyüklüktedir ve siyaset üstü bir yaklaşımla ele alınarak değerlendirilmelidir. Seçilmiş iradenin varlığı ancak seçmenlerin vereceği kararla son bulmalı ya da devam etmelidir. Aksini düşünmek demokrasiyi yok saymak ve baltalamaktır.

Demokrasi dışı her türlü girişimin tam karşısında olacağımızı, her zaman halkımızın ve devletimizin yanında yer almaya devam edeceğimizi bir kez daha yeniliyor, çatışmalarda şehit olan güvenlik görevlileri ve hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Allah birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın, Türk Milleti’ ne ve Türk Demokrasi’ sine büyük geçmiş olsun.

Alpaslan TAYLAN

Demiryol Meslek Okulu Mezunları Derneği

Genel Başkan

Bir yanıt yazın