Olağan Genel Kurulumuzu Gerçekleştirdik

Galeri Genel Merkez Güncel Resimler

Demiryol Meslek Okulu Mezunları Derneği’ nin Genel Kurulu 2 Aralık 2017 Tarihinde The Ankara Otel Konferans salonunda gerçekleşti.

Genel Merkez, Şubeler, koordinatör ve Temsilciler ile üyelerin katılımıyla 200 civarında katılım olan Genel Kurul toplantısı oldukça coşkulu bir havada geçti.

Divan Başkanlığına seçilen İbrahim Saldır’ ın davetiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve hemen ardından İstiklal Marş’ ımızın okunmasından sonra Genel Kurul’ un belirlenen akışı sürdü.

Denetim kurulu raporları, tüzük değişiklikleri ve tahmini bütçenin Genel Kurul’ a sunulmasının ardından oylamalar yapılarak Genel kurul üyeleri tarafından kabul edildi.

Genel Başkan Alpaslan Taylan bugüne kadar yapılan faaliyet ve çalışmalar hakkında Genel Kurul’ u bilgilendirdi. Alpaslan Taylan konuşmasında birlik ve beraberlik duygularına vurgu yaparak Demiryolu Meslek Lisesi’ nin başka bir isim ve işlevle yeniden açılmasıyla için hazırlıkların ilgili kurumlarca yürütüldüğünün müjdesini verdi.

Ardından protokol konuşmaları kapsamında okulumuzun eski öğretmenlerinden Naci Şakar kürsüye geldi. Demiryolu sevdalısı olan hocamız Behiç Erkin, Meslek Lisesi ve DEMOK için yaptığı çalışmalardan bahsetti ve yeni seçilecek Genel Başkan ve Yönetim Kurulu’ na her türlü desteği vereceğini belirterek başarılar diledi. Onur Kurulu Başkanımız Şevket Mungan’ da Genel Kurul’ a hitap ederek yapılan çalışmalar ile duygularını anlattı. Ahmet Hızlı abimiz her zaman olduğu gibi duygusal bir konuşma yaptı. Daha sonra konuşan DEMARD Genel Başkanı Nami Aras, Demiryolu Emeklileri Derneği Genel Başkanı Naci Başat görevi devredecek olan Genel Başkan Alpaslan Taylan’ a teşekkür ederek yeni yönetime başarılar diledi.

Seçimlerin ardından bir teşekkür konuşması yapan Genel Başkan Tufan Özdemir, eski Genel Başkan Alpaslan Taylan ile çok güzel hizmetler yaptıklarını, aynı hizmetleri fazlasıyla yerine getirmeye gayret edeceğini, Şubeler, temsilciler ve koordinatörlerle uyum içerisinde çalışarak derneği daha ileriye taşıyacaklarını söyledi. Kendisine güvenen ve destek veren tüm Genel Kurul üyelerine teşekkür etti.  

Genel Başkan Tufan Özdemir’ in konuşmasının ardından Divan Heyeti Genel Kurul toplantısını bitirdi.

no images were found

Bir yanıt yazın