OLAĞAN GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK

Galeri Genel Merkez Güncel Resimler Şubelerden

Şubelerimizden ve üyelerimizden büyük katılımla gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul dostluk ve kardeşlik havasıyla tamamlandı.

Şube Başkanlıkları ve son olarak DEMOKSAN tarafından gerçekleştirilen Olağan Genel Kurullarından sonra Derneğimizin Olağan Genel Kurulu Ankara’da gerçekleştirildi.

29 Kasım 2014 tarihinde 10.00 da geçekleştirilen toplantı İstiklal Marşımızın okunması ve saygı duruşu ile başladı.

Ankara Gar kompleksi içerisinde Kule Restoran Behiç ERKİN toplantı salonunda gerçekleştirilen Kongre’ de yapılan seçiminde Okulumuzun Mezunu ve eski öğretmelerimizden Naci ŞAKAR divan başkanı olarak seçildi.

Yoğun bir katılımla yapılan olağan kongre, başından sonuna kadar camiamıza yakışır şekilde gerçekleşti.

Divan Başkanlığı seçiminden sonra yapılan protokol konuşmalarında ilk sözü Genel Başkanımız Alpaslan TAYLAN aldı. TAYLAN konuşmasında  “Kongreye katılanları selamlayarak sözlerine başladı. Dernek Yönetimi olarak 3 yıllık süreçte gerçekleştirilen faaliyetlerden bahseden TAYLAN,  seçilmeleri halinde yeni dönem içerisinde de önemli faaliyetlere imza atmayı düşündüklerini anlattı.”

Misafir olarak katılan Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Şerafeddin DENİZ “Birlik v e beraberliğin en çok ön plana çıkartıldığı sivil toplum kuruluşlarından birinin DEMOK olduğunu, DEMOK camiasının birlikte hareket etmenin ne kadar önemli olduğunu anladığını, bu nedenle Demiryolcuların arasında DEMOK’ luların müstesna bir yerlerinin olduğunu söyledi. Sendikal mücadeleleri hakkında üyelerimize bilgilendirme yapan DENİZ, kongrenin üyelerimize ve demiryolu camiasına hayırlı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra kürsüye gelen YHT Bölge Müdürü Abdurrahman GENÇ “DEMOK mensubu olmaktan onur duyduğunu tüm önemli projelerde DEMOK’ luların ön planda olduğunu, derneğin siyasete ve politikaya bulaştırılmamasının çok önemli olduğunu DEMOK içerisinde her görüşten insanların olmasına rağmen herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını” söyledi.

1977 mezunumuz Tugay KARTAL kürsüye gelerek “Demiryolu için oluşturulan platformlara ve direnişlere DEMOK’ un katılmadığını bunu yanlış bulduğunu söyledi”. Genel Başkanımız Alpaslan TAYLAN, Tugay KARTAL’ın iddialarını yanıt vermek için söz aldı ve “DEMOK’ un Demiryol Meslek Lisesi’ nin öğretime açılması amacıyla her türlü gayreti göstereceğini ancak bunu yaparken hiçi bir siyasi kuruluşla veya temsilciyle görüşmeyeceğini siyaset üstü kalacağını” söyledi.

Gündem gereği Derneğin faaliyet raporu, tahmini bütçesi Genel Kurul salonunda katılımcılara okunarak oylandı ve ibra edildi. Yapılan seçimde de tek listeyle katılan mevut dernek yönetimi aynen seçildi.

Dernek tüzüğü gereği üç yılda bir yapılması gereken Genel Kurulumuz, Dostluk ve kardeşlik duygularıyla başladı aynı coşku ve kardeşlik havasıyla tamamlandı.

no images were found

Bir cevap yazın